Испания и Италия си вкараха само по един гол (видео)

Испания и Италия откриха битката в група "С" с равенство - 1:1. Сблъсъкът между "фуриите", които са европейски и световни шампиони и "адзурите" бе доста интересен, като и двата тима можеха да се поздравят с успеха. В 9-ата минута стана меле в наказателното поле на италианците, което обаче завърши само с корнер. Малко след това Давид Силва излезе на стрелкова позиция, но би в ръцете на Буфон. В 13-ата минута един от най-добрите играчи на терена - Пирло стреля опасно от фаул, но Касияс показа класа и изби.

Italian Forward Antonio Cassano (R) Fights

В 32-ата минута Касано извърши нарушение срещу Касияс, но реферът го пожали и отсъди само фаул. Две минути по-късно нападателят на Милан стреля към вратата на Испания, но вратарят спаси. В последните минути на първата част двата тима си размениха по едно опасно голово положение. Иниеста прехвърли Буфон, но прехвърли и вратата, а веднага след това Тиаго Мота отправи опасен удар с глава, но Касияс отново бе на мястото си и спаси.

Mario Balotelli Of Italy Looks

Пет минути след подновяването на играта Иниеста направи страхотен пропуск, след като бе изведен по лявото крило и стреля силно, но след рикошет топката излезе в корнер. Малко по-късно изигралият доста слаб мач Балотели се отчете с пропуск. Той тръгна към вратата, но бе догонен от Рамос, който изби топката малко преди нападателят да стреля.

Antonio Di Natale Of Italy Celebrates

Така се стигна до 61-ата минута, когато италианците стигнаха до гол. Ди Натале бе изведен от Пирло по страхотен начин и той с хубав удар реализира - 1:0. Само три минути по-късно обаче резултатът бе изравнен. Автор на гола за "Ла Фурия" бе Сеск Фабрегас, който получи добър пас от Силва и от добра позиция разстреля Буфон - 1:1.

Spanish Forward Cesc Fabregas Reacts

До края на срещата влезналият като резерва Фернандо Торес направи два пропуска. В 75-ата минута нападателят на Челси бе изведен сам срещу вратаря, но се засуети и не можа да отбележи. Десет минути по-късно той добре се измъкна от защитниците на Италия, а ударът му като по чудо не влезе във вратата. Чаби Алонсо също бе много близо до гол в последната минута на срещата, но ударът му не намери целта.