Русия оглави група А след разгром над Чехия (видео)

Русия е първият отбор, който се поздрави с успех на Евро 2012. "Сборная" победи Чехия с 4:1 във втория мач от група А на Евро 2012, след като по-рано днес домакинът Полша завърши наравно 1:1 с отбора на Гърция. Руснаците бяха доста по-активни и до преди почивката имаха преднина от два гола.

Alan Dzagoev Of Russia (C) Celebrates

Първите ситуации бяха за чехите. В 5-ата минута пък Хюбник засече с глава центриране от фаул на Росицки, но прати топката над вратата на Малафеев.  В 12-ата минута отново Росицки опита да изненада стража на съперника с удар от далечно разстояние, но топката мина встрани от целта.

Russian Midfielder Alan Dzagoev (C) Celebrates

Така се стигна до 15-ата минута, когато Зирянов напредна отдясно и пусна към Кержаков, който засече с глава и прати топката в дясната греда, а след това тя попадна на крака на Алан Дзагоев, който при добавката разстреля Чех - 1:0 за Русия.

Czech Forward Jan Rezek (L) Fights

4 минути по-късно Кержаков пусна към нахлуващия Дзагоев, който остана очи в очи с Чех, но стреля на метър встрани от вратата. В 23-ата минута Плашик стреля, но Малафеев бе на мястото си и спаси. В следващата минута Широков излезе сам срещу Чех и копна топката над него - 2:0 за Русия.

A Russian Supporter Waves

До края на първата част двата тима пропуснаха по едно положение за гол. След почивката паднаха останалите попадения. В самото начало на втората част чехите намалиха резултата и по този начин върнаха интригата. В 51-ата минута Плашил изведе Пиларж сам срещу Малафеев, чехът премина руския вратар и на празна врата реализира за 1:2.

Russian Midfielder Konstantin Zyryanov (L) Vies

В 72-ата минута Гебре Селасие стреля, но топката мина много близо до гредата. Още в следващата атака Малафеев спаси вратата си от сигурен гол след страхотен удар на Росицки. Така се стигна до 79-ата минута, когато Алан Дзагоев направи 3:1 с мощен удар с десния крак, който не остави никакви шансове на Чех. Само три по-късно влезлият като резерва Роман Павлюченко развинти Хюбник в наказателното поле и прати топката в близкия горен ъгъл, като по този начин оформи крайното 4:1 за Русия.