Борусия М разгроми Хамбургер

.

Скромният тим на Борусия М'Гладбах изненадващо разнищи борещият се за място в шампионската лига отбор на Хамбургер с 4:1 в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. Домакините, които заемат едва предпоследно място в класирането поведоха в 24-ата минута с гол на Фринд от непосредствена близост. Отговорът на Хамбургер не закъсня и малко по-късно Петрич изравни, но две минути преди края на полувремето Левелс отново даде преднина за своя отбор и въпреки по-добрата си игра през първата част гостите се оттеглиха с гол пасив. През втората част Борусия надделяваше на терена и вкара още два гола дело на Броуерс в 53-ата и Марин в 66-ата от дузпа.

В друга среща от кръга Волфсбург победи с минималното 1:0 последния Карлсруе на свой терен. Голът за домакините вкара Дзеко в 39-ата минута.

БОРУСИЯ (МЬОНХЕНГЛАДБАХ) - ХАМБУРГЕР 4:1
1:0 Фринд (24)
1:1 Петрич (29)
2:1 Левелс (43)
3:1 Броуерс (53)
4:1 Марин (66-д.)

СТАДИОН: "Борусия-Парк", 48 000 зрители

ВОЛФСБУРГ - КАРЛСРУЕ 1:0