Дани Кики и Локо Пловдив биха Сливен във футболна драма

А. Франгов

В изключително динамичен и красив мач, който отвори пролетния полусезон в "А" Група Локомотив Пловдив победи с 2:1 Сливен на ст."Лаута" в Пловдив. Около 4000 фенове на стадиона се насладиха на красив футбол, изпълнен с много атаки, положения и емоции. В крайна сметка Дани Кики в последните секунди на двубоя вкара победния гол за Локо от границата на наказателното поле. Първото попадение от българската футболна пролет отбеляза изключително активния през целия мач Даксон Да Силва, който с красив финт матира защитата на Сливен и със силен шут препарира Чавдаров.

Локомотив започна по-силно мача, като най-дейни за "смърфовете" бяха бразилецът Даксон Да Силва и Павле Делибашич. Още във втората минута Даксон технично стреля към вратата на Чавдаров, но топката мина на сантиметри от сглобката. В 10-та минута след многоходова атака на домакините и карамбол в наказателното поле гол на Димитър Илиев бе отменен поради явната засада, в която се намираха двама футболисти на Локо. В 18-та минута логичното се случи. Най-добрият на терена Даксон нахлу в наказателното поле, финтира защитник и с плътен удар остави Чавдаров безпомощен - 1:0. Три минути по-късно пак Даксон бе близо до гола, след перфектно изпълнение на пряк свободен удар, топката мина на сантиметри от гредата. В 23-та минута гостите стигнаха до изравнителен гол. Иван Стоянов подаде на Илия Илиев през центъра на пловдивската защита и бившият футболист на Локо Мездра изравни. Голът бе зачетен, въпреки че останаха сериозни съмнения за засада на Илиев. До края на първата част последваха няколко добри атаки на Локо и едно добре положение за гостите, пропуснато от Явор Въндев.Малко преди края на първата част рефера не свири грубо нарушение в наказателното поле на Сливен срещу Кюмюрджиев, лишавайки домакините от дузпа и така си предизвика вулгарно отношение от феновете на Локомотив.

На почивката собственичката на домакините Галя Топалова се изказа против съдията в мача, като дори намекна за "мръсна игра", свързвайки го със президента на гостите Йордан Лечков.

Втората част започна като първата, с добра игра на домакините. Милан Милотинович пропусна чисто положение в 52-та минута, след като бе изведен перфектно в наказателното поле. Ударът му, обаче мина покрай гредата. Пет минути по-късно гостите пропуснаха най-чистото си положение в мача след поредица от рикошети в наказателното поле, последвали от центриране от корнер. Топката се размина на косъм от гредата и крака на Иван Стоянов. Добрите положения се редуваха пред двете врати, докато съдията Ангел Ангелов окончателно изпусна мача. Мартин Сечков получи втория си жълт картон и следователно червен. На почивката той получи първото си предупреждение за реплики към съдиийската бригада. Малко по-късно статуквото на терена бе изравнено, след като Коста Янев получи червен картон за грубо влизане в краката на футболист в бяло-черно.

Последните десет минути на мача бяха изпълнени с великолепни положения пред двете врати, като тима на Сливен може само да съжалява за около 3-4 ситуации, пропуснати от Иван Стоянов и Явор Въндев. В последната секунда на мача обаче контраатака за домакините доведе до открито пространство за удар пред Дани Кики. Младежкият национал на България от сирийски произход с топовен удар стреля в центъра на вратата, Чавдаров не се намеси много добре и така Локомотив постигна трудна победа като домакин на една от изненадите на "А" Група тази година.