Едно различно дерби: Равенство между Ливърпул и Юнайтед (видео)

Ливърпул прие Манчестър Юнайтед на "Анфийлд" днес и двата тима предложиха нещо различно от обикновено в един от най-големите мачове в спорта.Мачът завърши при равен резултат 1:1, но интересна бе постройката на "Червените дяволи" за мача. По начало тима на Сър Алекс Фъргюсън изглеждаше доста дефанзивно с присъствието на Флетчър и Джоунс в центъра, но след попадението на домакините всичко се промени.

Началото на мача бе изключително нервно и за двата тима. Множество объркани подавания и неразбирателства присъстваха до средата на полувремето. Заряда на мача предвещава подобно нещо, но Юнайтед първи излезе от тази ситуация с голово положение. Фил Джоунс имаше шанс да вкара с глава в 16-ата минута.

Ливърпул отговори чрез Суарес в 35-ата минута. До този момент Рио Фърдинанд доминираше над него и не му даде никакъв шанс да играе с топката. Нападателят на домакините предвидливо се измести да играе срещу неопитния Джони Евънс и това даде резултат. В една ситуация той успя да го литне и пропиля уникален шанс, стреляйки в ръцете на Де Хеа.

Това бяха единствените ситуации в първото полувреме и мачът бе в баланс. Второто полувреме предложи по-интересните моменти. Още в началото Ашли Йънг се активизира, след като бе много тих първото полувреме. Той създаде няколко ситуации за гол, като и сам отправи неточни удари. Така се стигна до пряк-свободен удар в полза на Юнайтед на удобна позиция. Ашли Йънг шутира мощно, а слънцето попречи на Рейна да реагира. Той опусна топката в краката си и настана паника, но някак успя да я изчисти.

След тези моменти Ливърпул започна да се изнася и да организира атаки. Голът падна в 68-ата минута чрез Джерард. Чарли Адам падна изключително леко в близост до наказателното и бе отсъдено нарушение. При изпълнението Райън Гигс се отдели изключително неразсъдно от стената, Джерард насочи топката там и вкара.

Отговорът на Сър Алекс бе мигновен. Преди подновяването на играта той вкара в игра Рууни и Нани, а малко по-късно и Чичарито. Те превзеха полето на Ливърпул и създадоха множество положения. От един ъглов удар в 81-ата минута Нани центрира към Дани Уелбек. Той отклони топката към Чичарито, който се бе измъкнал от Шкъртел и вкара с глава. Резултатът бе изравнен.

Второто полувреме предложи много повече - ситуациите не спряха до самия край на мача и пред двата отбора, но резултат 1:1 изглежда реален и заслужен с оглед всичко случило се.