Ботев си тръгна с точка от Стара Загора (видео)

Ботев (Пловдив) завърши наравно 1:1 като гост на Берое в двубой от 5 кръг на Първа професионална лига. Точен за "жълто-черните" на стадиона в Стара Загора бе Тодор Неделев в 57-ата минута, а преди това Педро Еуженио бе дал аванс на заралии. В самия край на срещата с червени картони заради протести срещу поредица отсъждания на главния съдия Николай Йорданов от игра бе изгонен Цветомир Панов, а от скамейката пом. треньорът Иван Кочев.

Двата отбора си размениха по едно полувреме, като през първата част домакините бяха по активният отбор на терена и успяха да вземат ранен аванс в резултата след попадение на Педро Еуженио в 16-ата минута. Португалското крило на старозагорци реализира в близкия ъгъл на Иван Чворович след флангова атака на Берое.

В 57-ата минута Ботев изравни, след като Тодор Неделев издебна централните защитници на домакините и пресече подаване между тях, след което очи в очи с Душан Перниш стреля покрай него с десния крак за 1:1.