Марсилия изтръгна победата от Нант, Раниери все още е без точка

Олимпик Марсилия изтръгна победата над Нант в мач от втория кръг на Лига 1. Двубоят се състоя в Нант на стадион "Ла Божуар - Луи Фонтено" и завърши ори резултат 1:0 за гостите. Единственото попадение падна в 87-та минута, когато аржентинският полузащитник Лукас Окампос направи добавка след несполучлив удар на Жермен.

През първото полувреме играта бе динамична, като и двата отбора пропиляха положения за гол, а Манданда на няколко пъти спаси провансалци. След средата на втората част домакините се измориха и позволиха на съперника да се настани в тяхната половина, което доведе до гола.

В следващия кръг отборът на Руди Гарсия играе с Анже у дома. Нант с Клаудио Раниери гостува на Троа.

В класирането провансалци са втори с 6 точки, а "канарчетата" са 19-ти с 0 точки.