Юнайтед победи Реал Мадрид с дузпи

Манчестър Юнайтед победи Реал Мадрид след изпълнение на дузпи в мач от Международната купа на шампионите. Срещата се проведе на стадион "Левайс" в Калифорния. Двубоят протече равностойно, като двата отбора, освободени от напрежението, показаха открит футбол, с което зарадваха препълнените трибуни.

Основното време завърши при резултат 1:1. Юнайтед откри в добавеното време на първото полувреме с гол на Джеси Лингард, на когото асистира Антони Марсиал. Французинът осъществи фантастичен пробив от ляво, елиминирайки половината защита на испанците и подаде на Лингард, който от няколко метра порази вратата на съперника. В средата на второто полувреме Линдельоф извърши нарушение в наказателното поле на Юнайтед и Каземиро бе точен от бялата точка.

При дузпите англичаните бяха по-хладнокръвни и успяха да вкарат два от петте си удара, докато испанците бяха точни само при един от изстрелите.