Ботев измъкна равенство при визитата си в Израел (видео)

Бейтар Йерусалим и Ботев Пловдив не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат 1:1 в първи двубой от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Срещата стартира добре за домакините, след като Хила успя да се разпише с глава в 11-ата минута, възползвайки се от неразчетено излизане на Иван Чворович след центриране от ъглов удар.

До края на първата част домакините на няколко пъти бяха близо до нов гол, но лош късмет и добрите изяви на Чворович предотвратиха това. Пред българския тим също се откри едно добро положение. Тодор Неделев бе изведен по перфектен начин от Омар Косоко, но останал очи в очи с Клайман, не успя да го преодолее.

След почивката отново домакините бяха по-дейни, но в крайна сметка Ботев стигна до така важното попадение на чужд терен. Серкан Юсеин бе точен в 73-ата минута, разписвайки се след добавка, като вратаря първо бе спасил удар на Крум Стоянов. В оставащите минути играчите на Бейтар натиснаха своя съперник, но така и не успяха да стигнат до нов гол. Така Ботев постигна добър резултат и има реални шансове да се поздрави с крайния успех след реванша в Бургас.