Лудогорец допусна обрат, но запази шансове за следващата фаза в ШЛ (видео)

Жалгирис се наложи над Лудогорец с 2:1 в първия мач от втория предварителен кръг на Шампионска лига. Българските шампиони стартираха добре мача и още в 18-ата минута Абел Анисе откри резултата. Вандерсон излъга играч на домакините и майсторски изведе своя съотборник на добра позиция - Анисе с хубав премерен изстрел не остави шанс на стража на литовците.

До края на първата част пред домакините се откри отлична голова възможност, но нападател на Жалгирис пропусна на празна врата. В 78-ата минута бившият играч на ЦСКА Серж Нюаджи изравни резултата. Той бе точен с удар отблизо, наказвайки грешка в отбраната на разградчани. В 85-ата минута Куклис успя да вкара втори гол и да наклони везните в полза на своя тим. В крайна сметка Лудогорец запазва добри шансове за класиране напред, тъй като поне стигна до важен гол на чужд терен.