Бербатов донесе победата на Берое над Славия (видео)

Н. Гавазов

Берое победи с 1:0 Славия в контрола, играна в Разлог днес. Попадението бе дело на Димитър Бербатов в 90-ата минута. Нападателят, който тренира със "зелените", започна като титуляр и изигра цял мач. "Белите" пропуснаха дузпа в 81-ата минута, когато Богомил Цинцарски спаси след изпъленние от бялата точка на Атанас Милев.

Попадението на Бербо дойде в 90-ата минута, след като Педро Еуженио центрира от корнер отдясно на вратата на софиянци. Топката бе насочена към далечната греда, Марио Кирев увисна, а Бербо се извиси над всички и насочи топката в мрежата за 1:0.

Берое - Славия 1:0

голмайстори: 1:0 Димитър Бербатов 90′

Берое: 12. Душан Перниш (74′ - 22. Богомил Цинцарски), 13. Емин Ахмед, 2. Павел Виданов (62′ - 6. Камен Хаджиев), 5. Асен Георгиев, 28. Веселин Пенев (к) (62′ - 15. Георги Динков), 7. Мартин Райнов, 8. Карлос Охене (62′ - 18. Атанас Панов), 11. Педро Еуженио, 10. Борислав Цонев (43′ - 16. Ерик Почански), 27. Денислав Станчев (46′ - 3. Милен Желев), 25. Димитър Бербатов; резерви: 1. Михаил Михайлов, 14. Надим Ангелов, 19. Пламен Тенев, 24. Никола Гавов; старши-треньор: Александър Томаш

Славия: 1. Георги Петков (к), 5. Теодорис Папасоянопулос, 6. Костадин Велков, 18. Матеус Бусие, 4. Михаил Венков, 17. Стефан Велев, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 35. Георги Йомов, 71. Емил Стоев, 14. Ивайло Димитров; резерви: 12. Марио Кирев, 9. Славчо Шоколаров, 10. Янис Карабельов, 33. Китан Василев, 22. Владимир Семерджиев, 21. Владислав Узунов, 7. Наско Милев, 2. Димитър Буров, 23. Данил Майков; старши-треньор: Златомир Загорчич

жълти картони: Павел Виданов (19′ - груб фаул), Мартин Райнов (25′ - груб фаул) [Берое], Иван Минчев (5′ - груб фаул) [Славия]

стадион: "Градски", Разлог