Стадион: "Казан Арена", Казан
Дата: 24.06.2017г.
Час: 18:00
Съдия: Фахад Ал Мирдаси (Саудитска Арабия)

В момента Мексико оглавява първа група в Купата на конфедерациите за 2017-та след като на откриването постигна драматичен равен с Португалия и след това победи Нова Зеландия с 2:1.

Домакините от Русия са на трета позиция и ще са под напрежение за постигане на добър резултат. Формата на състава не е добра със само 4 победи в последните 17 срещи обаче.

Минималната загуба от Португалия означава, че Русия ще трябва да даде всичко от себе си в този двубой за шанс за прогрес, като по този начин тимът ще трябва и да се открие за атаки. Победа в срещата и победа на Португалия над Нова Зеландия ще изхвърли Мексико, като предстои да видим какво ще се случи.

Мексиканците показаха добра форма и желание за прогрес в състезанието след като в последната среща изоставаха на почивката преди да стигнат до пълен обрат и победа. И в двете си срещи до момента Мексико вкара по 2 гола.

До момента Русия залага на наситена халфова линия, но стратегията на Станислав Черчезов не сработи в последната среща и неговите момчета не регистрираха нито един удар. Очаква се тези проблеми да продължат.

Това е първа среща между двата отбора в историята като официална среща. Очаква се Русия да потърси натиска заради напрежението върху себе си като домакински отбор. Мексико експериментира с постройка с трима защитници в последната среща, която доведе до изоставане на почивката. След паузата тимът премина към 4 в защита и обърна резултата, като сега не се очаква подобен риск, защото срещата е от голямо значение.

Прогноза: Мексико - Русия 2:1