Германия и Чили не посмяха да се победят (видео)

Германия и Чили не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 във втория си мач от турнира за Купата на конфедерациите. Първото полувреме бе по-интересно, като положения имаше и пред двете врати. Още в 6-ата минута резултатът бе открит. Алексис Санчес получи пас от Артуро Видал, като играчът на Арсенал овладя добре и изпрати коженото кълбо в долния ляв ъгъл - 1:0.

Този резултат е запази до 41-ата минута, когато Ларс Щиндл успя да се разпише и да оформи крайния резултат. Иначе в края на полувремето Тер Щеген предотврати сигурен гол във вратата си, след като Санчес се откъсна от защитата на Германия и отправи силен удар, но стражът се намеси решаващо.

След почивката зрителите станаха свидетели на зрелищен и бърз футбол на "Казан Арена", но двата отбора изглежда повече се стараеха да не сбъркат.

Двата тима имат по 4 точки в актива си до момента в група "Б", като по този начин запазиха интригата жива в своята група.