Мексико оцеля срещу Нова Зеландия (видео)

Мексико се наложи над Нова Зеландия С 2:1 във втората среща за деня от Група “А" на Купата на Конфедерациите. Новозеландците спечелиха първата част, след като в края на полувремето Крис Ууд успя да се разпише и даде аванс на своя тим.

След почивката експерименталния състав на мексиканците стигна до пъпен обрат. В началото на втората част Раул Хименес изравни, а в 73-ата минута Пералта изведе "ацтеките" напред в резултата. До края мачът стана доста интересен, като положения имаше и пред двете врати, като Нова Зеландия могат да съжаляват, тъй като Томас нацели греда.

В добавеното време нервите взеха връх и играчите на двата тима се спречкаха на терена. Реферът обаче укроти страстите, при това, без да показва червени картони и до по-груби сцени не стигна. Така Мексико има вече 4 точки в своята група, докато "кивитата" са първият отбор, който официално няма шансове за класиране, след като се намира на последно място с 0 точки.