Португалия с минимален успех над Русия (видео)

Португалия се наложи над Русия с минималното 1:0 в среща от турнира за Купата на Конфедерациите. Единственото попадение реализира голямата звезда на "мореплавателите" Кристиано Роналдо. Нападателят на Реал Мадрид беше точен в 8-ата минута, когато наказа грешка на вратаря Игор Акинфеев и до голяма степен успокои играта на своя отбор.

До края на първата част бе скучно, като при едно от малкото интересни положения отново Роналдо се опита да тормози съперника, но този път без успех. Руснаците отправиха първия си удар към вратата на Руи Патрисио едва в 41-ата минута, но Фьодор Смолов беше неточен.

След почивката Португалия бе по-добрият отбор, като добрите изяви на Акинфеев и неточни удари лишиха тима от по-изразителна победа. При едно от малкото си добри положения Смолов лиши руснаците от попадение.