Германия се справи с Австралия в мач с пет гола (видео)

Германия стартира с победа в турнира за Купата на Конфедерациите. Бундестимът стигна до зрелищно 3:2 над Австралия. Момчетата на Йоаким Льов можеха да се поздравят и с по-изразителна победа, като повече положения имаха през първото полувреме.

Още в 5-та минута германците откриха резултата. Чудесна акция на десния фланг завърши с пас към Ларс Щиндъл, който от точката на дузпата нямаше проблем да вкара - 1:0. След това пропуски направиха Сандро Вагнер (на два пъти) и Юлиан Брандт. Малко преди почивката Рогич проби през центъра на отбраната и получи две последователни възможности за стрелба, като при втория бе точен с удар от дъгата на наказателното поле - 1:1.

Почивката обаче не дойде при този резултат, тъй като още в следващата атака Германия стигна до дузпа, реализирана от Дракслер - 2:1. Три минути след подновяването на резултата Германия нанесе своя трети удар. Хубава атака на германците отдясно завърши с извеждащ пас към Горецка, който по диагонал увеличи на 3:1.

В 56-ата минута Юрич намали, като попадението бе доста спорно. Останаха съмнения, че Томи Юрич игра с ръка, след което заби попадението. Заради този спорен момент играта беше спряна и в действие влязоха съдиите в стаичката, които гледат на специални монитори. Те прецениха, че нарушение на правилата няма, макар да останаха съмнения, че грешат.

В 75-ата минута резервата Тимо Вернер удари греда и напрежението в редиците на Бундестима остана до края, но в крайна сметка до нов гол не се стигна.