Чили с късна победа над Камерун (видео)

Чили се наложи с 2:0 над Камерун в първи двубой от Група "Б" на Купата на Конфедерациите. Двубоят се състоя на "Откритие Арена" в Москва, като и двата гола паднаха в края на мача.

Във 2-ата минута Едуардо Варгас отправи силен удар, който се отби от гредата.  В 11-ата минута Нгаджуи стреля с глава и прати кълбото вратата на съперника, но попадението не бе зачетено заради засада. В 45-ата минута Варгас реализира, но след известно забавяне и с помощта на видеоповторение попадението бе отменено заради тънка засада.

След почивката Чили игра още по-добре. В 72-ата минута Маурисио Исла пробва удар с глава, но без успех. Така се стигна до 81-ата минута, когато Алексис намери Артуро Видал, който откри резултата с глава - 1:0.

В добавеното Варгас прати топката във вратата, като страничният съдия първо отсъди засада, но след видеонаблюдение - попадението бе зачетено.