Дузпи измъчиха Левски срещу Верея, но сините ще играят в Европа

Левски ще играе в Лига Европа. "Сините" победиха Верея след изпълнения на дузпи в баража на Първа лига.

В редовното време двата тима завършиха наравно при резултат - 1:1. Домакините откриха резултата в края на първото полувреме. Сашо Александров центрира към Божидар Краев, който стреля с глава прати топката в мрежата на старозагорци.

В края на второто полувреме пък Верея стигна до гол. Иван Бандаловски бе точен за своя тим. Бившият капитан на ЦСКА бе оставен непокрит пред голлинията и след колективната грешка в отбраната на домакините, без проблеми прати топката в мрежата зад резервата Митрев. Последваха скандирания "Оставка" от феновете на Левски.

При дузпите Левски бе много близо до сензационно отпадане. Бурабия и Сашо Александров пропуснаха от бялата точка, но след това същото сториха Еуженио и Елиаш от Верея. Последваха много голове, за да се стигне до изпълнението на вратаря на Верея - Колев, който не бе точен от бялата точка и така прати Левски в евротурнирите.

Снимка: Официален сайт на Левски