Интер с победа, Фиорентина стигна до равенство като за финал в Серия А

Интер записа успех с 5:2 над Удинезе в мач, който нямаше особено значение и за двата тима. Двубоят бе от програмата на последния кръг в Серия А, като “нерадзурите" заслужено се поздравиха с успеха и по този начин завършиха на 7-мо място с 62 точки, с една по-малко от вечния си съперник Милан и догодина отново няма да играят в европейските клубни турнири.

Едер (5, 54) се разписа два пъти, а по веднъж вкараха Иван Перишич (18) и Марцело Брозович (38). Андрия Балич (76) върна един гол за Удинезе, но малко след това Габриеле Анджела вкара в собствената си врата. В края Дурван Сапата реализира втори гол за гостите.

Интер можеше да бъде изместен от седма позиция от Фиорентина, но "виолетовите" завършиха наравно - 2:2 срещу Пескара. Джанлука Капрари откри резултата след 15 минути игра, а в 65-ата минута Жан-Кристоф Бахебек удвои аванса на своя тим. Все пак Фиорентина стигна до равенството, като първо точен бе Рикардо Сапонара в 66-ата минута, а в 85-ата се разписа Матиас Весино.