Рома с важен успех при последния мач на Тоти

Рома победи с 3:2 Дженоа на "Олимпико" в последния 38-и кръг от Серия А. Благодарение на този успех - "вълците" ще играят в групите на Шампионска лига през следващия сезон. Това беше последният мач на легендата на клуба Франческо Тоти. Той влезе в игра в 54-ата минута на мястото на Мохамед Салах. Тоти изигра 619-ия си мач в първенството и се изравни с вратаря на Ювентус Джанлуиджи Буфон. С най-много е Паоло Малдини - 647.

Двубоят за Рома не започна по най-добрия начин. Пиетро Пелегри даде аванс на "грифоните" още в 3-ата минута. Домакините успяха да отговорят бързо, след като Един Джеко изравни в 10-ата.

В 74-ата Даниеле Де Роси изведе "джалоросите" напред, но 5 минути по-късно Дарко Лазович направи резултата 2:2. Едва в последната минута резервата Диего Пероти вдигна на крака тифозите на Рома, носейки важната победа на клуба от Вечния град.

Рома завърши сезона на второ място с 87 точки - 4 по-малко от шампиона Ювентус. Тимът на Дженоа пък вече си бе осигурил оставането в италианския елит и през следващия сезон."Грифоните" финишират на 16-о място с 36 точки.