ЦСКА отново с класика срещу Левски

ЦСКА се наложи над Левски с класическото 3:0 в предпоследен мач от плейофната фаза на Първа лига. По този начин "армейците" си осигуриха класиране в турнира Лига Европа, след като се бетонираха на второ място. Левски от своя страна ще играе бараж срещу Верея за влизане в турнира.

Играчите на Стамен Белчев категорично бяха по-добрият отбор на терена. Давид Симао се превърна в герой за своя тим, вкарвайки два идентични гола. Той откри резултата още в 1-ата минута, след като стреля от фаул от малък ъгъл и топката влетя във вратата на "сините". Вратарят Николай Кръстев има основна вина за този и за втория гол на Симао (83'), когато играчът на ЦСКА по скоро пробва центриране, но в крайна сметка топката отново попадна във вратата на Левски. Между тези попадения се разписа и Кулма в 67-ата минута. Иначе "сините" имаха едно добро положение, при което нацелиха греда.

След срещата няколко от привържениците на “сините" от сектор “Б" излязоха на пистата, за да потърсят сметка на състезателите. Те поискаха от централния бранител Александър Александров да свали екипа. Бранителят първоначално отказа и фланелката му бе разкъсана. В крайна сметка той склони и даде фланелката.

Снимка: Официален сайт на ЦСКА