Дортмунд този път успя! Купата е за жълто-черните (видео)

Борусия Дортмунд спечели Купата на Германия. "Жълто-черните" успяха да се поздравят с този успех след три поредни загуби на финала. Тази вечер тимът на Томас Тухел надви Айнтрахт Франкфурт с 2:1 в двубоя, който се игра на Олимпийския стадион в Берлин. По този начин Дортмунд завоюва трофея за четвърти път в клубната си история.

След само 8 минути игра Усман Дембеле даде аванс на "жълто-черните". Пишчек намери Дембеле в наказателното поле и французинът първо финтира Вайехо, а след това простреля Храдецки.

В 29-ата Анте Ребич изравни. "Орлите" стигнаха до попадение, след като Гачинович изведе Анте Ребич сам срещу вратаря и нападателят не сбърка с точен удар в десния ъгъл. Пет минути преди почивката Сеферович нацели греда. Пиер-Емерик Обамеянг донесе успеха с попадение от дузпа в 67-ата минута. Отделно габонецът удари две греди.

Другият голям печеливш от победата на Дортмунд е Фрайбург, който завърши седми в Бундеслигата, но сега печели квота за Лига Европа.