ПСЖ търси утеха с рекордна купа на Франция

Стадион: "Стад дьо Франс", Париж
Дата: 27.05.2017г.
Час: 22:00
Съдия: Беноа Бастиен

Финалният двубой от тазгодишното издание в турнира за купата на Франция на пръв поглед изглежда като Давид срещу Голиат, тъй като един срещу друг се изправят Анже срещу Пари Сен Жермен.

За Анже мачът е исторически, защото отборът не се е класирал за финал за Купата от 1957 година. Тимът преодоля скромния Гранвил в 1/32-финалите на турнира, като в хода на мача губеше в резултата, но все пак спечели с 2:1. След това бе победен Кан с 3:1, като двата решаващи гола бяха отбелязани в последните десет минути на мача. Най-голямото препятствие за Анже по пътя до тук се случи в четвъртфиналите, където колективът на Стефан Мулен победи с 2:1 Бордо. На полуфиналите "черно-белите" сразиха Гингам след домакински успех с 2:0. Андро, Били и Мартинес са контузени за решителния сблъсък.

Едва ли е особена изненада фактът, че ПСЖ е действащият носител на трофея от турнира за националната купа в последните две издания. Сега парижани ще се опитат да спечелят отличието за трета поредна година. Ако успеят да го строят, столичани ще изместят историческия си съперник Олимпик Марсилия и ще станат едноличен водач по спечелени купи. В момента двата гранда имат под 10 трофея във витрините си. Играчите на Унай Емери започнаха похода си погром над Бастия (7:0), а след това дойдоха и успехите над Рен (4:0), Ниор (2:0) и Авранш (4:0). На полуфиналите ПСЖ разби новия шампион на Франция Монако след успех с 5:0. Курзава, Муние, Криховяк и Бен Арфа пропускат финала поради травми.

ПСЖ спечели вече турнира за купата на лигата по-рано през кампанията, когато столичани се справиха с Монако. Това едва ли особено топли многомилионната селекция на Унай Емери, защото именно "монегаските" детронираха ПСЖ от трона във Франция. Все пак, столичният клуб със сигурност ще се опита да се реваншира пред темпераментните си привърженици като спечели рекордна купа на страната.

Прогноза: Анже - Пари Сен Жермен 0:3