Литекс победи Черно море в Ловеч

.

Литекс победи Черно море с минималното 1:0 в дербито на  осмия кръг на А група. Единственото попадение в срещата реализира националът Ивелин Попов в 54-ата минута. Капитанът на ловчанлии довкара отбилата се в горната греда топка след удар на Нифлор. „Оранжевите" бяха по силният тим през първата част,но с пропуски се  отличиха Том и Нифлор.

Второто полувреме продължи с по-активна игра на Литекс, който достигна до попадение в 54-ата минута. „Моряците" имаха възможност да изравнят в 62-ата минута, когато Йордан Юруков изпълни пряк свободен удар. Шутът му от 25 метра беше избит от сръбския страж Голубович в ъглов удар. Най-добрият шанс за изравняване за гостите дойде в 89-ата минута. От пряк свободен удар Юруков уцели напречната греда.

Литекс - Черно море 1:0 (0:0)
1:0 Ивелин Попов (54 минута)

Литекс: Голубович, Барт, Камбон, Венков, Бертен, Уелингтом, Дуду (59 мин - Ангелов), Сандриньо (90 - Бибишков), Берберович, Нифлор, Попов (86 - П. Николов)
Треньор: Станимир Стоилов

Черно море:
Илчев, Перис, Домакинов (71 - Д. Георгиев), Дяков, Стоянов (85 - Т. Колев), Лазаров, Илиев, Петков, Рикардо, Фернандес (51 - Андонов), Юруков
Треньор: Никола Спасов

Жълти картони: Бертен, Попов, Ангелов (Л), Рикардо, Лазаров (Ч)
Съдия: Антон Генов
Стадион: Градски, 500 зрители