Ботев Пловдив спечели Купата на страната

Ботев Пловдив е новият носител на Купата на страната. "Канарчетата" се наложиха над Лудогорец с 2:1 във финала, който се игра пред 8 000 зрители на националния стадион "Васил Левски".

По този начин пловдивчани се класираха за турнира Лига Европа. Омар Косоко откри резултата в 44-ата минута, след като бе точен с брилянтен фалцов изстрел. В началото на второто полувреме Антонио Вутов покачи на 2:0, а в 80-ата минута резервата Клаудиу Кешерю върна един гол. В добавеното време шампиони бяха близо до изравнителен гол, но Чворович се отчете с добри намеси.

От успеха на Ботев спечели и тимът на Верея. Сега отборът от Стара Загора няма да играе бараж с пловдивчани, а чака третия в крайното класиране от Първата шестица на Първа лига, за да се изправи в един мач за последното място, даващо право на участие в евротурнирите.