L,Equipe: Барса спечели дузпа благодарение на актьора Алба (видео)

По-голяма част от днешната спортна европейска преса обвини защитника на Барселона Жорди Алба в симулация по време на домашния мач от 38-я кръг на Примера дивисион с Ейбар. Главният съдия в срещата Алехандро Хернандес посочи "бялата точка" в 67-та минута, при резултат 2:1 за гостите, когато Алба се хвърли на земята.

Авторитетният сайт за футболни новини Goal.com. определи симулацията на Жорди като "чудовищна", а LÉquipe написа, че Барселона е спечелила дузпата благодарение на актьорските способности на Алба.

Напомняме, че по-рано през седмицата Висшата лига на Англия взе решение за създаване на специален орган, който да се бори със симулациите в английския футбол.

Веднага след това бившият старши-треньор на Барселона, а сега мениджър на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола каза, че симулациите не са най-големия проблем във футбола.