Кейн с нов хетрик от седем срещу Хъл

Тотнъм се разправи с Хъл Сити с 7:1 днес когато в последния кръг от английската Висша лига тимът на лондончани гостуваше на "Кингстън Комюникейшънс Стейдиъм" в Хъл. Хари Кейн затвърди позицията си на топ-реализатор в лигата, вкарвайки нов хетрик след четирите попадения в миналия кръг, а Али, Алдервайрелд, Уаняма и Дейвис добавиха за погрома.

В 11-ата минута днес Кейн откри когато намерен на дъгата стреля ниско през краката на защитник в ъгъла на вратата за 1:0. В 13-ата минута отново Кейн вкара от близо когато Трипиър напредна по фланга и стигна до позиция да пусне топката на чиста позиция за нападателя - 2:0.

Точно преди почивката Деле Али оформи 3:0, намерен в наказателното поле от Сон. В 66-ата минута гол върна Клъкас за домакините с помощта на отклонена от Алдервайрелд топка и греда - 3:1.

В 69-ата минута Уаняма се разписа от непосредствена близост с глава след подаване на Ериксен от статично положение за 4:1. 3 минути след това хетрика си оформи Кейн, който беше намерен на позиция срещу вратаря от Али и нямаше как да сбърка с удар покрай него - 5:1. 6:1 направи Дейвис в 84-ата минута след мощен удар от ръба на наказателното поле, а крайното 7:1 оформи Алдервайрелд с отиграване типично за опитен нападател при центриране на Трипиър.