Милан се завръща в евротурнирите след класика над Болоня

Милан се наложи над Болоня с класическото 3:0 и по този начин се класира за Лига Европа. Успехът в тази среща гарантира на "росонерите" шестото място крайното класиране, което праща тима в квалификациите на Лига Европа. Грандът от Милано са с четири точки преднина пред седмия Фиорентина преди последния кръг идната неделя. Така Милан ще играе за първи път в евротурнирите от три години насам.

Иначе успехът за "червено-черните" не дойде никак лесно. Първото попадение падна в 69-ата минута, когато Жерар Деолуфеу откри резултата. Това попадение напълно отчая гостите и четири минути по-късно Хонда със страхотен гол от пряк свободен удар напълно уби интригата. В добавеното време и Лападула успя да запише името си сред голмайсторите и по този начин оформи крайния резултат.