Наполи се разправи с Фиорентина

Наполи записа категорична победа с 4:1 над гостуващия Фиорентина в двубой от  предпоследния 37-и кръг на Серия А. Така "небесносините" останаха в битката за второто място, което дава директно място в групите на Шампионската лига.

В 8-ата минута Калиду Кулибали откри резултата. След изпълнение на ъглов удар капитанът Марек Хамшик насочи топката с глава, вратарят на гостите Чиприан Татарушану изби, но кълбото попадна в краката на Кулибали, който от близка дистанция не сгреши.

В 36-та минута Инсине удвои аванса на своя тим. След почивката Фиорентина показа малко по-добро лице, но до сериозни опасности пред Рейна рядко не се стигаше. В 57-та минута Дрис Мертенс оформи класическа преднина за неаполитанците. Три минути по-късно Йосип Иличич успя да отбележи почетното попадение за Виола. Всичко свърши в 64-ата минута, когато Мертенс вкара втория си гол.

Кръг преди края на втората позиция е Рома, като има една точка повече от неаполитанците. В последния кръг Наполи гостува на Сампдория, докато Рома е домакин на другия тим от морския град - Дженоа.