Рома се справи с Киево и вече всичко е в ръцете на Юве

Рома се наложи над Киево с 5:3 в мача помежду си от предпоследния 37-и кръг на Серия А. Така "вълците" продължават да дишат във врата на Ювентус. а разликата с "бианконерите" стана една точка. В неделя отборът от Торино приема Кротоне и се нуждае от победа, за да стане шампион за шести пореден път.

Киево на два пъти повеждаше в резултата. В 15-ата минута Кастро откри в полза на домакините, но Стефан Ел Шарави изравни в 28-ата. Инглезе даде нов аванс на Киево в 37-ата минута, но малко преди почивката Мохамед Салах отново възстанови равенството.

В 58-ата минута Ел Шаарауи направи обрата пълен, реализирайки за 3:2, а Салах се разписа в 77-ата за 4:2. В 83-ата Джеко вкара пети гол за гостите от столицата, а три след това Инглезе фиксира крайния резултат в мача.