Страхотен мач, обрати, дузпи и трето място за Дортмунд (видео)

Борусия Дортмунд успя да се пребори за третото място в крайното класиране в Бундеслигата. Жълто-черните победиха с 4:3 Вердер Бремен на своя "Сингал идуна парк". В същото време Хофенхайм направи 0:0 с Аутсбург и ще завърши на четвъртото място, което дава право на квалификация за Шампионската лига.

Иначе Юнузович откри за "музикантите" в 7-ата минута, след като засече прекрасно подаване в малкото наказателно поле на Гарсия - 0:1. С попадения на Ройс и Обамеянг в 32-ата и 42-ата минути домакините стигнаха до обрата преди почивката.

Бартелс изравни в 46-ата минута, а Крузе обърна на 2:3 за гостите в 68-ата минута. Марко Ройс и Пиер-Емерик Обамеянг се разписаха за отбора на Томас Тухел. И двамата бяха точни от дузпи в края на двубоя, като африканецът донесе успеха в последната минута преди края на редовното време.

Първият наказателен удар беше отсъден в 75-ата минута, след като Ройс падна в наказателното поле след контакт със Серж Гнабри. Втората дузпа беше заради нарушение на Филип Баргфреде срещу влезлия след почивката Кристиан Пуличиш.

Иначе защитникът на Борусия Марк Бартра се завърна в игра, след като получи травма в ръката по време на атака срещу клубния автобус в Дортмунд преди четвъртфиналния двубой от ШЛ с Монако.