Лам, Чаби и Щарке се оттеглиха с победа (видео)

Байерн Мюнхен записа победа и в последния кръг от Бундеслигата. Баварците се наложиха с 4:1 над Фрайбург, като това бе последен мач за отказващите се играчи на тима Филип Лаам и Чаби Алонсо и Том Щарке. Преди началото на срещата В крайна сметка Байерн завърши сезона с 15 точки пред втория РБ Лайпциг.

След само 4 минути Ариен Робен получи пас от Чаби Алонсо, финтира защитник и откри резултата с фалцов диагонален удар в далечния ъгъл - 1:0. Трябва да се отбележи обаче, че този резултат се запази доста дълго време, като положения имаше и пред двете врати.

В 73-ата минута Видал получи топката отдясно и намери долния десен ъгъл с точно изпълнение. Три минути след това Нилс Петерсен беше изведен от Грифо и завърши атаката с удар в долния десен ъгъл, намалявайки резултата. В края на мача Франк Рибери направи 3:1, а след него точен беше и Кимих.

Роберт Левандовски не успя да реализира и по този начин загуби спора с Пиер-Емерик Обамеянг за голмайсторския приз. Полският нападател успя само да направи асистенция днес и така остана с 30 попадения, а играчът на Борусия Дортмунд финишира с 31.