Лудогорец отдалечи Левски от второто място

Левски допусна поражение с 1:3 като домакин на Лудогорец в двубой от 33-ия кръг в Първа лига. Бразилските звезди на гостите Марселиньо (21') и Вандерсон (23') дадоха комфортна преднина на гостите в рамките на 120 секунди. Преди това Франсис Нар удари дясната греда в 17-ата минута.

Давид Яблонски с глава върна едно попадение в 31-ата минута. В 62-ата минута Бабатунде с хубаво изпълнение бе близо до гол, но Ренан чукна топката и тя се отби в горната греда. След центрирането от ъглов удар - Краев стреля от 15 метра, но Ренан с нов рефлекс изби, а топката се отби в дясната му греда. В 70-ата минута Вандерсон сложи точка на спора, оформяйки крайния резултат.

Лудогорец вече си спечели титлата и този мач не бе от значение за тима от Разград. За Левски обаче тази загуба може да се окаже решаваща в борбата за второ място с ЦСКА. "Армейците" имат три точки повече от "сините", като тимът на Стамен Белчев тепърва ще изиграе мача си от този кръг.

Снимка: Официален сайт на Левски