Реал без грешка срещу Севиля

Реал Мадирд удари с 4:1 Севиля на "Сантяго Бернабеу" и продължава битката си с Барселона за шампионската титла. Много интересна ситуация бе при първия гол за "белите". В 10-ата минута реферът Алберто Ундиано Майенко отсъди нарушение точно пред наказателното поле на гостите. Секунди по-късно Начо Фернандес изрита топката в мрежата, а стената дори не беше построена. Съдията обаче зачете попадението, независимо че играчите на Севиля претендираха, че не е имало сигнал.

Спорният гол донесе ранно спокойствие на Реал, като играчите на Зинедин Зидан тотално заиграха без напрежение и с настроение. В 23-ата минута Роналдо бе най-съобразителен и с добавка отблизо направи 2:0 на празна врата.

Гостите се върнаха в мача веднага след подновяването на играта. Стеван Йоветич бе точен в 49-ата минута. Черногорецът завърши страхотна комбинация и след техничен удар от границата на пеналта направи безпомощен Кейлор Навас.

В 78-ата минута Кристиано реши всичко с трети гол, който беше от най-висока класа. След още шест Тони Кроос направи 4:1 и срещата приключи при този резултат. Реал и Барселона имат по 87 точни, но "кралете" са с мач по-малко.