Хеттрик на Дирк Каут донесе титлата на Фейенорд

Дирк Каут се отчете с хеттрик в мрежата на Хераклес и донесе така необходимата победа с 3:1, която направи Фейенорд шампион. Грандът от Ротердам зарадва феновете, които чакаха това събитие вече 18 години.

Още в самото начало на срещата защитник на Хераклес се подхлъзна в наказателното си поле и позволи на Каут да излезе сам срещу вратаря и да открие резултата. В 12-та минута Елджеро Елиа центрира перфектно от левия фланг и качи топката на главата на Каут, който я заби мощно в мрежата - 2:0.

В 84-та минута ветеранът беше безпощаден от дузпа и направи 3:0. Петер ван Оойен вкара почетното попадение малко по-късно, но това определено не помрачи настроението по трибуните, където феновете започнаха празненствата.