Сан Лоренсо оглави класирането в Аржентина

.

Отборът на Сан Лоренцо победи домакина Банфийлд с 3:1 в изтеглен мач от шестия кръг на аржентинското футболно първенство и се изкачи на върха на класирането. С голове на Андрес Силвера и Пабло Бариентос гостите си осигуриха добър аванс още до почивката, а през втората част Сантиаго Сколари затвърди успеха на тима. За Банфийлд се разписа Николас Бертоло.

Така Сан Лоренцо събра 13 точки и има две повече от Тигре, който с два гола на Мартин Морел обърна гостуващия Химнасия-Ла Плата от 0:1 до 3:1 в друг изтеглен мач от кръга.

На трето място с 10 точки е Бока Хуниорс, който има два мача по-малко, а тази нощ гостува на Архентинос Хуниорс. С късен гол на Лукас Валдемарин отборът на Колон измъкна 3:3 като домакин на Ланус и е четвърти с 10 точки. В другия изтеглен мач от шестия кръг последният в класирането Уракан удържа 1:1 срещу гостуващия Нюел'с Олд Бойс. Домакините обаче останаха на 20-ото място само с 4 точки.