Локо с победа над Левски, Камбуров чупи рекорди

Локомотив Пловдив се наложи над Левски с 2:1 в мач от 32-ия кръг на Първа лига. Легендата на домакините Мартин Камбуров бе точен в 32-ата минута, когато се възползва от отлична контраатака на пловдивчани. Попадението му е рекордно 15-о във вратата на "сините", а също така 186-о в родния елит, като с него изпревари иконата на "смърфовете" - Христо Бонев.

Камбуров вече е четвърти във вечната голмайсторска листа на “А" група. Сега пред Мартин остават само три футболисти, които са с повече попадения от него. И ако първенецът - легендата на Берое и ЦСКА Петър Жеков, е недостижим на върха със своите 253 гола, то дистанцията до втория Наско Сираков (196) и третия Динко Дерменджиев (194) е изключително малко.

Страхотен гол на Мехди Бурабия от фаул възстанови равенството в 57-ата минута. Иначе играчът на Левски нацели и греда през първата част. В 64-ата минута Йевтовски, който влезе резерва, даде нов аванс на домакините и това се оказа последен гол в мача.

Снимка: Официален сайт на Локо Пловдив