Селта и Юнайтед равни на Олд Трафорд

Манчестър Юнайтед прие Селта Виго във втората среща от полуфиналната фаза на Лига Европа. Днес на "Олд Трафорд" двата тима се разделиха след 1:1 и след победата миналата седмица с 1:0 на гости в Испания "червените дяволи" продължават към финала на състезанието.

Началото беше добро за домакините днес след гола на Маруан Фелаини в 17-ата минута. Тук Рашфорд центрира от ляво и на втора греда белгиецът завърши с глава от ъгъл за 1:0. Последваха бързи положения пред Лингард и Рашфорд, а Ернандес пробва Ромеро за гостите. В края на полувремето голяма възможност пропусна Уас от чиста позиция след центриране.

След паузата положенията пред двете врати продължиха, като Селта започна да владее топката повече. След редица положения в 85-ата минута след центриране на резервата Батомбо се стигна до гол на Ронкалиа за 1:1, малко след който той и Ерик Баили бяха изгонени за двата тима заради разправа. До края попадение на Юнайтед бе отменено поради засада и чисто положение на Гидети не беше реализирано от него в 96-ата минута, което изпрати домакините напред.