Лион даде всичко от себе си, но Аякс отива на финал в ЛЕ

Лион се наложи над Аякс с 3:1 в мач реванш от 1/2-финалите на Лига Европа. Каспер Долберг бележи в 27-ата минута. Холандският тим продължава напред, благодарение на успеха с 4:1 в първата среща. Иначе днес французите направиха всичко по силите си, за да отстранят своя съперник. Срещата обаче не започна добре за тях.

В 26-ата минута Каспер Долберг отбелязва за гостите, след като бе изведен отдясно в наказателното поле и с техничен удар открива резултата - 1:0. В 44-ата Де Лигт фаулира Лаказет и съдията отсъди дузпа. Френският голаджия реализира с лекота за 1:1. При следващата атака, която беше в добавеното време на първата част, холандците отново се пропукаха в защита. Фекир центрира отдясно към далечната греда, а там на метър от голлинията Лаказет само чукна в мрежата за 2:1.

В 81-ата Гезал направи 3:1. Гезал се разписа с глава, след като се възползва от центриране на Рибус - 3:1. Малко преди това гостите можеха да сложат точка на спора, но удар на резервата Де Беек от дъгата пред наказателното поле попада в гредата. Така интрига имаше до края. В 84-ата минута Фиргевер получи втори жълт картон за остро нарушение. В 88-ата Корне стреля много опасно по диагонала и топката облиза гредата от външната страна.