Ривър Плейт и Бока Хуниорс с изненадващи загуби в Апертура

.

Шампионът Ривър Плейт и вечният му съперник Бока Хуниорс претърпяха шокиращи загуби срещу непретенциозни съперници в 7-ия кръг на аржентинското първенство.

Бока записа първа загуба за сезона след поражение с 2:3 от Тигре на своя Бомбонера.

Всичките пет гола в този двубой паднаха през първите 32 минути.

Гостите поведоха с 2:0 до 12 минута с голове на Карлос Луна и Мартин Морел, а Бока изравни чрез Себастиан Баталия и автогол на Хонатан Бланко.

Тигре извоюва трите точки след втори гол в мача на Мартин Морел в 32-а минута.

Шампионът Ривър Плейт регистрира трета загуба този сезон, като отстъпи с 1:3 на новака Сан Мартин-Тукуман. Ривър поведе чрез Омар Мерло в 11-а минута, но домакините обърнаха мача в своя полза в последните 15 минути с попадения на Густаво Ибанес, Даниел Вега и Енцо Бруно.

Лидер в класирането остава Сан Лоренцо, който разби с 3:0 Колон. Сан Лоренцо има 16 точки на върха, с две повече от Тигре и Велес.