Барса потопи подводницата в опита си да защити титлата

Барселона направи поредна важна крачка в опита си да защити титлата. Каталунците записаха убедителна домакинска победа с 4:1 над Виляреал, като много силен мач направиха звездите на тима Меси, Суарес и Неймар, които вкараха головете за домакините.

Бразилецът откри резултата в 21-ата минута, завършвайки добре познатата атака на тима. Суарес напредна отдясно и намери в наказателното поле Меси. Аржентинецът асистира към Неймар, който бе на ръба на засадата и отбеляза с лекота отблизо - 1:0.

В 45-ата минута Лео Меси се справи със защитата на гостите и с прекрасен диагонален удар реализира за 2:1. В 68-ата минута Сержи Роберто напредна на скорост и подаде към Луис Суарес, който излъга защитник и стреля ниско по диагонала. Лионел Меси оформи крайния резултат от дузпа в 82-ата минута и така "синьо-червените" ще останат лидери и след 36-ия кръг на испанския шампионат, макар и с мач повече от Реал Мадрид.