Севиля не успя да грабне трите точки срещу Сосиедад

Севиля и Реал Сосиедад не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в мач от 36 кръг на Примера дивисион. По този начин домакините пропуснаха възможността да се доближат само на точка от третото място, което се заема от Атлетико Мадрид.

Гостите могат да са доволни от точката, тъй като им се наложи да играят малко повече от 10 минути с човек по-малко, след като Сурутуса получи червен картон. Иначе четири минути преди почивката Севиля откри резултата. Бен Йедер пое топката около дъгата и тръгна навътре към пеналта. Миг преди да загуби той чукна вдясно за Пабло Сарабия, който елегантно прехвърли вратаря за 1:0. След час игра двама защитници се засуетиха във вратарското поле и буквално подариха топката на Карлос Вела, който нямаше какво друга до направи, освен да отбележи за 1:1.