Реал Мадрид се справи с Валенсия

След като победиха Валенсия с 2:1 - Реал Мадрид отново доказаха, че са достойни за първото място в Ла Лига. От страна на "Кралския клуб" победни голове вкараха Кристияно Роналдо в 27-та минута и съответно малко преди края на двубоя за изненада на всички се разписа Марсело (86-та минута). За Валенсия се отчете Даниел Парехо, но това не беше достатъчно за "прилепите" да стигнат поне до точката.

Кристиано разпечата мрежата на гостите след удар с глава от непосредствена близост за 1:0 - след по-малко от половин час игра. Изравнителното попадение бе факт, след като капитанът на гостите изпрати неспасяемо изстрел от пряк свободен удар в близкия ъгъл на Кейлор Навас. В края на мача Марсело проби навътре от левия фланг и с по-слабия си десен крак отбеляза за 2:1.

Столичният тим вече има 81 точки. Валенсия остава във втората половина с 40 точки и в 4 поредни мача няма победа, но това е без значение, тъй като "прилепите" просто доиграват сезона.