Миньорите с разгром над Леверкузен

Шалке се наложи с категоричното 4:1 при визитата си на Байер Леверкузен в мач от 31-я кръг на Бундеслигата. След успеха си миньорският тим изскочи осми в класирането, а Байер е на четири точки от зоната на изпадащите, на 12-та позиция.

Шалке откри резултата още в седмата минута, след груба грешка в защитата на домакините. Леон Горецка бе изведен добре и той успя да преодолее вратаря - 1:0. Само три минути по-късно Бенедикт Хьоведес засече с глава центрирането на Алесандро Шопф от корнер - 2:0.

В 18-та минута Горецка бе спрян на два пъти от Бернд Лено, но след това Алесандро Шопф вече не сгреши, правейки резултата класически. В 50-та минута се стигна до центриране от пряк свободен удар, което бе засечено на далечната греда с крак от Бургщалер право в мрежата. В 69-та минута Щефан Кислинг успя да нацели с глава топката точно във вратата на Шалке, оформяйки крайния резултат.