Севиля измъкна победа от Селта

Севиля се наложи с 2:1 над Селта в завързан мач между двата тима, който бе от програмата на 34-ия кръг в Примера дивисион. Домакините на три пъти нацелиха греди, но и това не им попречи да стигнат до успеха. След нулево първо полувреме - Хоакин Корея откри резултата в 49-ата, а точен още за Севиля бе Висам Бен Йедер в 79-ата минута.

За гостите се разписа Яго Аспас от дузпа в 53-ата минута, но три по-късно тимът остана с човек по-малко на терена, след като Пабло Ернандес си изкара червен картон, след като извърши фаул в гръб срещу Стеван Нзонзи. Това определено наклони везните в полза на домакините, които стигнаха до успеха.

Севиля взе важни три точки и с 68 отново се изравни с третия в класирането Атлетико Мадрид. Селта пък запазва 11-ото си място в класирането с 44 спечелени точки.