Челси отново дръпна на 7 точки с победа (видео)

Челси прие Саутхемптън в срещата от поредния тридесет и петия кръг на английската Висша лига, като днес лидерът в класирането успя да победи с 4:2 на своя "Стамфорд Бридж". След головете на Еден Азар, Диего Коста на два пъти и Гари Кейхил Челси отново застава на 7 точки пред втория Тотнъм в класирането.

Само 5 минути трябваха на Азар да открие днес когато Коста напредна от дясно и пусна топката към дузпата за крилото, което стреля силно и ниско в далечния ъгъл на вратаря за 1:0. С това попадение Азар осъществява и най-добрия си сезон по отношение на голове в една кампания - 15 в лигата.

В 24-ата минута гостите успяха да изравнят когато след корнер топката попадна в Габиадини на втора греда, той я върна към Ромеу в близост до гол-линията и това бе 1:1. Точно преди почивката Челси отново поведе чрез Гари Кейхил. Тук отново след корнер Канте върна избита топка към Алонсо, който с глава свали за Коста, но връхлитащият Кейхил завърши с глава преди нападателят да отиграе със задна ножица топката - 2:1.

В 53-ата минута Коста стигна до гола си когато Азар и Фабрегас играха добре от дясно и испанецът центрира на главата на нападателя за 3:1. Минута преди края Коста довърши противника след изключителна атака на домакините, включила двойно подаване с Азар, двойно с Педро и мощен удар през вратаря за 4:1. Toва обаче не беше всичко от "светците", които успяха отново да вкарат в 94-ата минута. Тук след центриране на Соарес от дясно Райън Бертран завърши с глава в далечния ъгъл на вратата за крайното 4:2.