Рома продължава да мечтае след бой над Пескара

Рома съхрани малките надежди, които има за обрат в спора за титлата в Серия А. "Вълците" се наложиха с 4:1 при гостуването си на последния Пескара в среща от 33-ия кръг на първенството. Така "римляните" събраха 75 точки и се върнаха на осем от водача Ювентус - пет кръга преди края.

В 44-ата минута Ел Шаарауи бе изведен на скорост и подаде на празна врата на Строотман, който нямаше как да сгреши и успя да открие резултата. По-малко от минута по-късно гостите организираха хубава контраатака, Салах подаде на Един Джеко в наказателното поле, той върна за Наинголан около точката на дузпата и той отбеляза за 0:2.

Веднага след почивката Мохамед Салах вкара за 3:0 с добре насочен удар от границата на наказателното поле. В 60-ата минута той се разписа за втори път след третата асистенция на Ел Шаарави, като беше точен на празна врата.

В края Пескара стигна до почетен гол чрез Бенали в 83-ата минута. Той засече подаване от дясно за 1:4.