Монако се върна на върха с победа над Лион

В срещата от поредния тридесет и трети кръг между Лион и Монако гостите успяха да надделеят с 2:1 и отново да заемат първата позиция в Лига 1. До победата се стигна след голове в първото полувреме на двамата нападатели на гостите - Мбапе и Фалкао, докато Тусар върна попадение във втората част за домакините.

Фалкао откри резултата в 36-ата минута когато след един корнер Глик отклони за нападателя в близост до гол-линията и той не сбърка за 1:0. В 44-ата минута Мбапе реализира за 2:0 когато напредна сам срещу защитник, финтира и стреля през вратаря от ъгъл за нов гол.

В 51-ата минута след корнер на Мемфис Депай топката достигна главата на Тусар, който с мощен удар не остави шанс на Субасич за 2:1. До края за домакините се появиха Валбуена и Гоналонс, но Монако остана по-силен на терена и задържа преднината си.