Меси блести в драма с Реал Мадрид (видео)

И. Ангелов

Реал Мадрид посрещна Барселона на своя "Сантиаго Бернабеу" в срещата от поредния тридесет и трети кръг на испанската Ла Лига. Днес домакините успяха да поведат чрез Касемиро, да допуснат обрат след голове на Меси и Ракитич, след което да бъде изгонен и играч на Реал, преди Хамес Родригес да върне гол, а в последните секунди Меси да даде отново аванс на гостите за крайното 3:2.

Още в самото начало на срещата при една атака на Роналдо в наказателното поле останаха съмнения за дузпа когато той надигра Умтити и беше повален от бранителя. Роналдо остана активен и организира още няколко опасни атаки, а в 28-ата минута домакините поведоха когато след корнер на Кроос избита топка попадна в Марсело, той центрира за Рамос, а топката срещна гредата, преди да попадне в Касемиро за гола от близо - 1:0.

Отговорът на Барса не закъсня и в 33-ата минута Меси вкара в края на бърза атака с къси пасове, като той преодоля Карвахал и стреля добре за 1:1. Малко преди почивката аржентинецът пропусна и нов шанс за гол.

Във второто полувреме срещата остана равностойна. В 73-ата минута Иван Ракитич вкара красив гол след удар от далеч в далечния ъгъл на Навас за 2:1. 4 минути след това надеждите на Реал се попариха и с изгонване на Серхио Рамос директно за влизане с два крака срещу Меси.

В 82-ата минута обаче Хамес замени Бензема и с първата си намеса в мача той успя да вкара за 2:2 когато след ниско центриране на Марсело той завърши със силен удар. Това обаче не беше всичко. В 92-ата минута Барселона изгради нова атака с подавания, преди играта да се разгърне от ляво и Алба да центрира ниско за Меси и нов гол за крайното 3:2.

С победата Барса и Реал делят първото място с по 75 точки, като каталунците имат мач повече.