Бентеке наказа Ливърпул и шансовете за топ 4 (видео)

В срещата от поредния тридесет и пети кръг на английската Висша лига, изиграна между Ливърпул и Кристъл Палас на стадион "Анфийлд" днес домакините загубиха с 2:1 след гол в първата част на Филипе Кутиньо и две попадения от Кристиан Бентеке за гостите. След загубата Ливърпул остава с 66 точки на трето място в лигата, с две срещи повече от Ман Сити и Юнайтед, които са на 2 и 3 точки назад, съответно.

След добро положение за Бентеке рано в срещата Ливърпул овладя инициативата и в 24-ата минута реализира за 1:0. Тук Кутиньо получи шанс да стреля от пряк-свободен удар на удобна дистанция и той не сбърка с перфектно изпълнение. В 38-ата минута Джан беше близо до нов гол, но не нацели добре кълбото от чиста ситуация.

В 42-ата минута Бентеке върна гол когато Кабай центрира добре и Бентеке се пласира пред опеката си за да завърши с едно докосване за 1:1.

Втората част продължи с повече владение за Ливърпул и повече от 500 подавания повече между играчите на домакините. Това обаче не помогна когато при корнер в 74-ата минута Бентеке отново се пласира добре и с глава завърши пълен обрат в срещата за 2:1. След гола темпото при домакините спадна и те не създадоха опасности пред вратата на съперника.